COVID-19 чи сказ? Про страшне у Смілі.

Кішка захворіла на сказ та покусала своїх господарів. 
У Смілі, по вулиці Трипільскій було виявлено випадок сказу у домашньої тварини. Кішку завели недавно, та згодом вона прийшла додому трохи скалічена. Господарі не звернули увагу, вирішили, що вона побилась з сусідніми котами. Та згодом вона почала кидатися на ноги, і вони негайно звернулись до лікарні, де отримали лікування. Буквально через п’ять днів кішка померла та була направлена на дослідження, де виявили, що вона була хвора на сказ. 
На найближчій території провели додатковий облік тварин та провели щеплення 19 собакам, 15 котам.
Як пише Рівненський лабораторний центр,  на сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу. Через сказ щорічно гине понад 55 тисяч людей і більш як 1 млн тварин по всьому світі. Прямі збитки від сказу складають майже 24 млрд євро в рік.
Сказ - небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини.
Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним.
Перші симптоми сказу схожі з симптомами грипу, включаючи підвищену температуру, головний біль і втому. Потім хвороба поширюється на дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та/або центральну нервову систему. У критичній стадії переважають ознаки гіперактивності (буйний сказ) або паралічу (тихий сказ). Як у випадку буйного, так і у випадку тихого сказу параліч розвивається і зрештою приймає форму повного паралічу з подальшою комою і смертю в усіх випадках, що зазвичай наступає унаслідок дихальної недостатності. Без інтенсивного лікування смерть наступає протягом перших семи днів хвороби. 
Будьте пильними та обачними, не чіпайте чужих тварин, навіть якщо вони виглядають добрими та дружелюбними.
Будьте в курсі подій разом з нами: https://www.4733.com.ua.
Новини компаній
17:00, 7 листопада