Бути поза політикою важче, коли тобі дають велику сумку грошей

Про те, як мистецтво впливає на суспільство та чи може воно бути поза політикою, в ефірі Радіо Культура ведучий Вадим Карп’як дізнався в Андрія Хливнюка, - про це пише "Суспільне. Новини".

За словами шоумена, він не може стверджувати, що перебуває поза політикою.

- Зараз, коли будь-яка публічність стала політикою, казати, що я поза політикою, дуже важко. Це намагання всидіти дупцею на двох стільцях. Особисто я б і ворогу не порадив намагатися на цих двох стільцях всидіти. Хочеш ти цього чи ні, але кожна публічна особа має імідж. Людина озвучує інтереси, мабуть, тих, кому вона симпатична. Або треба бути дуже розумною людиною і мати таке почуття такту, мудрості, просвітлення, щоб насправді вміти перевести людей із гостроактуальних тем на ті, що їх розслаблять. Або мати свою думку і триматися її, - зазначив Андрій Хливнюк.

Музикант наголошує, що власну думку нікому не нав'язує - злочинцем можна назвати лише того, хто вчинив злочин і це довели в суді. Однак якщо в Україні немає законів, які забороняють щось, то це можна робити. За його словами, "вічне, добре й світле ніхто не скасовував, але люди не завжди керуються цими чистими ідеалами».

- У моєму житті було два чи три випадки, коли я несвідомо спіткнувся. Я приїздив на фестиваль до Дніпропетровська, а це виявлялася передвиборча кампанія – і мені доводилось скасовувати виступ та їхати додому. У Черкасах я вийшов на сцену і побачив, що там написано "Сім років разом". Колись ще до війни на днях міст я бачив багато банерів, що вони відбуваються під чиєюсь егідою. Але Революція гідності все дуже змінила, зокрема й погляди. Одна справа бути поза політикою на словах, а інша – на ділі. Одна справа, коли тобі дуже хочеться оновити машину, а інша – коли це тобі чимось загрожує. Коли тобі обіцяють завтра принести сумку грошей, кажуть, що вона буде велика й ніхто про це не дізнається, тоді бути поза політикою набагато важче, ніж у випадку, коли ти хочеш десь по-тихому зіграти концертик, - зазначив музикант.

За словами соліста гурту "Бумбокс", немає перших-других-третіх сортів громадян – артистів, поліціянтів, політиків, солдатів. Усі вони - громадяни і роблять світлі й темні вчинки. Громадськість може і повинна, якщо вона хоче, вирішувати такі питання.

- Я був одним з перших артистів, які підтримали Революцію гідності публічно. Ви думаєте, це вплинуло на те, що люди скинули владу? Ні. Політика в моєму випадку полягає в тому, що я несу відповідальність за тих, хто вирішив, що моє збирання якогось палацу, спів чи музика роблять мене хорошою людиною. Мені доведеться відповідати за це. Щоразу, як публічна особа впрягається в правильну штуку, вона знає і розуміє, що несе відповідальність за життя людей. Ось у чому жах політики. Ось чому справжні та цікаві артисти не йдуть в політику. Вони зі світу інфантильного, коли йде мова про успіх і неуспіх, творчі амбіції, - наголошує артист. 

- Одна справа, коли я не відповім на лист фанатки, яка каже, що хоче від мене трійню, а інша – коли я спонукатиму до дій та ризику власним життям і здоров’ям, а виявлюся неправим. Тому мені, публічній особі, потрібно трошки більше часу, щоб копнути про Кагарлик. Не на хайпі, хто швидше, крикнути, а дізнавшись, може, не першим, сформувати свою думку і десять разів подумавши, сказати, що в європейській країні це неприпустимо. Я вважаю, що система дала настільки жахливий збій, що це фактично ставить нанівець її реформу як таку, - коментує музикант.

Як і раніше, Андрій Хливнюк зневажає людей у футболках чи кепках "All cops are bastards".

- Коли вас прищемить, ви так чи інакше покличете копів. Ці люди щодня ризикують життям, просто зараз. Немає чорно-білої картинки. Не існує лише хороших чи лише поганих. Наша величезна проблема як суспільства і мене, як його частини, що ми хочемо часом призначити когось дуже хорошим і обрати одного. Ні, збирайтеся докупи та виборюйте своє право".

Андрій Хливнюк радить усім говорити лише правду – адже це так просто і не потрібно нічого запам’ятовувати.

- Говоріть правду у стосунках з коханими, тоді не треба пам’ятати, що ти казав вчора. Говоріть правду у своєму житті. Якщо вас вдарять по шапці, то ви хоча б знатимете, за що, - підсумував музикант.

Будьте в курсі подій разом з нами: 4733

Новини компаній
17:00, 7 листопада