Останнім часом у Смілі часто зловмисники нападають на людей, цілі у них різні, але по факту вони можуть завдати шкоди здоров'ю, та навіть забрати життя. Отже, ми вирішили розказати смілянам, як можна себе захистити та не стати жертвою злочинця.
Не ходити темними вулицями поодинці, не провокувати конфлікт та не заговорювати із незнайомцями – найпростіше, що людина може зробити задля власної безпеки. Але ж це не все. Ось кілька порад від експертів щодо дій у разі нападу на вас:
1. Кричіть – це може злякати нападника, і він утече.
2. Реально оцінюйте свої сили. У певних ситуаціях краще віддати сумку, гроші, ювелірні прикраси. Треба швидко прийняти рішення: захищатись або ж втікати. Запам’ятайте, найважливіше – зберегти своє життя.
3. Сподівайтеся лише на себе. Деяким свідкам може бути взагалі байдуже, що відбувається.
4. Тримайте дистанцію. Якщо агресивно налаштована людина від вас не відходить, краще самій від неї відійти. Дехто може чіплятись заради розваги, хтось – через психічні розлади.
5. Не економте. Якщо треба поїхати кудись пізно вночі, то краще замовити таксі, аніж іти самій неосвітленою вулицею. Також просіть когось із родичів вас зустріти, якщо є така можливість.
6. Запишіться на тренування з самооборони. Але навіть професійні спортсмени можуть бути заскочені зненацька. Тому див. п.1, 2.
7. Можуть знадобитися ключі, звичайна ручка, парасолька, блокнот, книга, телефон, каблуки. Усім цим ви можете вдарити нападника.
8. Носіть із собою ліхтарик.
9. Вивчіть правила використання спецзасобів. Припустімо, у вас є газовий балончик для самозахисту. Але чи зможете ви його швидко дістати із дна сумки?
10. Використовуйте електрошокер. Ним можна просто налякати людину, продемонструвавши його функціональність. Але використання шокера можна кваліфікувати як зумисне нанесення тілесних ушкоджень.
11. Психологи радять вдавати епілептичний напад. Мовляв, нападник розгубиться і втече.
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733