Щиро вітаємо усіх смілян із Яблучним Спасом!

Яблучний Спас в 2020 відзначають в середу, 19 серпня (6 серпня за старим стилем).

Це одине з перших свят врожаю в народному календарі східних слов'ян - з Яблучного Спаса дозволялося їсти яблука і страви з інших плодів нового врожаю.

У серпні відзначають відразу три Спаса (скорочена форма від слова Спаситель, Ісус Христос) - три літні свята, присвячених Христу: Медовий Спас, Яблучний Спас і Горіховий Спас.

Яблучний Спас завжди відзначається 19 серпня.

У свята кілька назв - Великий Спас, Другий Спас, Спас на горі, Середній Спас, Свято перших плодів, Перші Осеніни.

Крім того, в цей день православна церква святкує Преображення Господнє. Найбільшого поширення свято отримало у східних слов'ян. У цей день вони освячували в церкві яблука та інші плоди. Вважалося, що до Другого Спаса яблука нового врожаю їсти не можна.

Традиції та прикмети

Основне обмеження, яке склалося в народі в зв'язку з цим святом, - це заборона на вживання в їжу плодів нового врожаю до освячення в церкві.

Звичай присвячування Богу плодів своєї праці - бере свій початок ще з старозавітних часів. Однак вважається, що ці дари мають другорядне значення, просто віруючі таким чином символічно висловлюють подяку Творцеві. Головний вираз подяки, з точки зору церкви, має полягати в покаянні і молитві.

З Яблучним Спасом пов'язано багато інших прикмет і традицій. Вважається, що в цей день природа починає переходити від літа до осені і зими (звідси і назва - Перші Осеніни).

За народними прикметами, ночі після Спаса стають холоднішими.

Також наші предки вірили, що "який другий Спас, такий і січень", і що сухий день на Яблучний Спас віщує суху осінь, дощовий - мокру, а ясний - сувору зиму. У православному календарі Яблучний Спас припадає на Успенський піст, але заради свята Преображення Господнього церковний статут послаблює суворість посту і допускає на трапезі рибу.

З настанням Яблучного Спаса прийнято починати готувати різні страви на основі запашних плодів: з ними печуть пироги і пиріжки, починають варити перший варення, робити салати та десерти, прикрашають ними свій святковий стіл і дарують кожному гостю.

Ми раді вітати вас із цим святом! Бажаємо успіхів!

Редакція 4733

Новини компаній
17:00, 7 листопада