МЗС: вибори в Криму - незаконні!

У неділю 13 вересня у анексованому Криму проходили вибори - у Севастополі обирали губернатора, депутата російського парламенту міста у другому мажоритарному окрузі та депутатів Ленінської та Гагарінської муніципальних рад, а також дообирали двох депутатів Нахімовської ради.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з проведенням таких виборів. Там зазначають, що так звані "вибори губернатора Севастополя" та "довибори депутатів" до так званих "державної ради Республіки Крим" та "сімферопольської місцевої ради" становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права.

В міністерстві зазначили, що всі причетні до підготовки та проведення незаконного "голосування" в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України.

МЗС закликало іноземні держави та міжнародні організації засудити незаконні дії РФ та чітко заявити про невизнання результатів так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя, а також посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, у тому числі шляхом розширення санкцій.

Європейський Союз не визнає так звані місцеві "вибори" у Криму та Севастополі, Про це йдеться в заяві Європейської служби зовнішньополітичної діяльності, розміщеній на сайті ЄС.

"Європейський Союз продовжує осуд незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і не визнає це. У зв'язку з повідомленнями про місцеві "вибори", що мали місце у Криму і Севастополі, ми нагадуємо, що Європейський Союз не визнає ні правову базу, ні легітимність цих "виборів", - сказано в заяві.

Крім того, щонайменше шість країн заявили про невизнання так званих муніципальних виборів, які Росія проводить в анексованому Криму.

Відповідні заяви оприлюднили міністерства закордонних справ Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Грузії та Польщі або їхні очільники.

Зокрема міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що його країна не визнає вибори в Криму та Севастополі.

«Я підтверджую нашу рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться в заяві глави дипломатичного відомства Естонії.

Схожі заяви поширили колеги Рейнсалу з Литви та Латвії – Лінас Лінкявічус та Едгарс Ринкевич.

МЗС Польщі, своєю чергою, нагадали, що Росія порушила міжнародне право, анексувавши Крим, що підтверджує резолюція Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року.

«В такому контексті Польща визнає незаконними дії російської влади в окупованому Криму та вважає результати будь-яких «виборів» (на території півострова – ред.) недійсними», – йдеться в заяві міністерства.

Крім того, дипломатичне відомство Польщі принагідно звернуло увагу на «тривале погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму», зокрема арешти кримських татар.

«Ми закликаємо до міжнародної солідарності у протистоянні таким діям Російської Федерації на анексованому півострові», – підсумовують у МЗС Польщі.

Уряд Німеччини також відмовився визнавати “місцеві вибори” в окупованому Криму

"Крим – незаконно анексований Росією і вибори повинні бути організовані Україною", – уряд Німеччини

Прокуратура Автономної Республіки Крим закликала жителів півострова не брати участь у «виборах».

Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли

Новини компаній
17:00, 7 листопада