День учителя - історія свята

День вчителя - це головне свято всіх людей, які працюють у сфері освіти.

За Указом президента від 11 вересня 1994 року, цей день відзначають в першу неділю жовтня. У 2020 році цей день випадає на 4 число. Свято є довгоочікуваною подією для всіх вчителів і викладачів.

Не слід плутати це свято з Міжнародним днем вчителя, який відзначається у всіх країнах ООН 5 жовтня.

Вперше у світі присвячене вчителям свято відзначили в Радянському Союзі в 1965 році. З того часу по 1994 рік воно святкувалося в першу неділю жовтня.

Радянські школярі вітали вчителів у суботу напередодні свята. Вони дарували педагогам квіти, листівки та цукерки.

Класи з нагоди свята прикрашалися саморобними стінгазетами і повітряними кульками. Для вчителів готували пісні, ставили сценки в шкільному театрі.

Пізніше, в незалежній Україні, на підтримку ініціативи працівників освіти указом Президента було встановлено відзначати День вчителя щорічно в першу неділю жовтня.

У 1966 році в Парижі відбулася спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів. Там 5 жовтня був прийнятий документ «про становище вчителів», який визначав умови і норми праці для працівників школи.

Міжнародний День вчителя був встановлений в 1994 році ЮНЕСКО і ООН. Датою свята було обрано 5 жовтня як річниця документа «про становище вчителів» 1966 року. Мета Міжнародного дня - нагадати про необхідність надавати підтримку вчителям, щоб вони могли передавати знання наступним поколінням.

Відтоді День вчителя погодилися відзначати понад 100 країн світу. Деякі країни, як і Україна, встановили іншу дату для свята, але він вважається міжнародним.

Будьте в курсі подій разом з нами: www.4733.com.ua - сайт міста Сміли.

Новини компаній
17:00, 7 листопада