Останнім часом почастішали випадки шахрайства та інтернет-афер. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України в Черкаській області.
Однією із причин збільшення кількості жертв злочинців є недбалість та поспіх. Громадяни довіряють дзвінкам, чи повідомленням про виграш у лотереї, не перевіряють інформацію про біду родичів і близьких людей. Тому працівники поліції виокремили три найпопулярніші види афер, в які може потрапити людина:
- Рідні потрапили у надзвичайну ситуацію.
В цьому випадку шахрай телефонує жертві і повідомляє, що з її рідними сталася якась біда і просить терміново переказати гроші. Людина потрапила на гачок, якщо не задумуючись відправляє кошти аферисту, а лише потім телефонує рідним і перевіряє, чи все гаразд та чи допомогли йому переказані кошти.
Не робіть цього, попереджають поліцейські, спочатку потрібно зателефонувати людині і переконатися, що з нею все гаразд.
- Інтернет-шахрайства.
Нині дуже поширені шахрайства при покупці чи продажу товарів через інтернет. Зазвичай аферист виставляє певний товар нібито для продажу, проте, перед відправленням пропонує здійснити передоплату. Після того, як жертва оплатила частину, або повну суму вартості товару, шахрай зникає.
- Псевдовиграш у лотереї чи акції.
Шахраї шукають майбутніх жертв за допомогою повідомлень, імейлів, соціальних мереж чи телефонних дзвінків. Вони сповіщають людину про виграш, але для того щоб отримати виграш потрібно вказати номер банківського рахунку та сплатити податок за виграш.
Пам’ятайте, ніколи не потрібно надавати ваші особисті дані незнайомим людям. А якщо ви стали жертвою аферистів, про це потрібно сповіщати правоохоронні органи.