Піклування про себе. Як розпізнати свої психічні та фізичні потреби

Перша людина, від якої потрібно щодня отримувати підтримку – це ви самі. Почніть з уваги до своїх фізичних потреб: сон, харчування, спорт, здоров'я в цілому. Ваше тіло щодня подає вам сигнали про своє самопочуття, варто лише прислухатись до нього.

Експерти видання Healthline радять, визначити свої потреби та подумати про кроки, які допоможуть задовольнити їх.

  • Сон

Дорослій людині потрібно приблизно 7-9 годин сну щоночі. Якщо регулярно не отримувати достатньо якісного сну, це може вплинути на настрій, концентрацію уваги та здоров’я.

Щоб покращити якість та тривалість сну, встановіть щоденний режим: лягайте та вставайте в один і той самий час щодня. Незалежно від того, чи це вихідний, чи будній день.

  • Здоров'я

Регулярні медичні обстеження можуть допомогти вам усунути проблеми зі здоров'ям на ранніх стадіях, перш ніж вони стануть серйозними. Проблеми, які починаються з малого, можуть швидко погіршитися і вплинути на інші аспекти здоров’я, такі як сон та апетит.

  • Харчування

Харчування – це не лише про вибір продуктів. Це також про час приймання їжі, їхню кількість та культуру споживання.

Уважне та інтуїтивне харчування – це два підходи, які допоможуть вам побудувати здорові стосунки з їжею. Прислухайтесь до свого організму. Якщо ви відчуваєте біль у шлунку або помітили висипи на шкірі, подумайте, які б продукти могли спровокувати цей дискомфорт. Зверніться до лікаря, якій зможе підтвердити чи спростувати ваші здогадки.

Також подбайте про комфортний режим харчування. Якщо ви прокидаєтесь і снідаєте до 9 годин ранку, то між обідом та сніданком має бути перекус. Проте подбайте про його користь: замініть шоколадку домашнім злаковим батончиком, а сухарики насінням чи горішками.

  • Спорт

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує дорослим отримувати мінімум 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності щотижня.

Заняття спортом можуть здатися неприємною роботою, коли вам не подобається те, що ви робите. Однак, якщо ви виберете діяльність, яка принесе вам справжню насолоду, то час тренування буде проходити непомітно.

До речі, займатися спортом можна і вдома. Для цього не потрібні абонементи чи дороге спортивне спорядження. Просто знайдіть підхожий для вас комплекс вправ і зробіть такі тренування регулярною звичкою.

  • Фізична близькість

Люди часто ототожнюють терміни "інтимність" та "секс". Однак є інші види фізичного контакту, які відіграють важливу роль у загальному самопочутті:

  • масаж (незалежно від того, чи це професійна послуга, чи масажем від друга/подруг або партнера)
  • обійми;
  • прогулянки та ігри з домашнім улюбленцем.

Як тільки ви оцінили свої фізичні потреби, перейдіть до психічних. Розгляньте, що впливає на ваш настрій, когнітивні здібності (увагу, пам'ять, мислення) та подумайте, як можна змінити на краще ваш психічний стан.

  • Зниження стресу

Рівень стресу відіграє значну роль у психічному здоров'ї. Хороший спосіб почати – визначити речі, які зараз вас напружують. Як ви керуєте цими проблемами? Чи можете ви позбутися їх? Якщо ні, то як можна впоратися з ними ефективніше?

  • Особисті межі

Межі особистості допомагають захистити час, який ви присвячуєте для себе, а це також може допомогти стримувати стрес.

Встановлення цих обмежень може включати:

  • кажіть "ні", коли не хочеться виконувати певну дію;
  • не беріть на себе додаткову роботу;
  • обмежуйте спілкування з людьми, які вам неприємні.

Розширення та зміцнення вашого розуму може мати багато користі для загального самопочуття.

Підвищення когнітивних навичок може включати:

  • вивчення нового;
  • читання;
  • ігри для покращення уваги чи концентрації.

Для багатьох людей консультація у психолога становить важливу частину піклування про себе. Це допоможе вам помітити значне поліпшення у сприйнятті себе та світу, яке може мати позитивні переваги для емоційного та фізичного здоров’я.

Професійна підтримка може допомогти, навіть якщо у вас немає конкретних симптомів. Кожна людина стикається з проблемами, і спілкування з психологом дозволять їм не зростати і не призводити до вигорання чи стресу.

Якщо ви з будь-якої причини відчуваєте себе пригніченими, терапія надає простір для вивчення стратегій подолання та обговорення будь-чого.

Час на розвиток себе як особистість – це ще один спосіб піклуватися про себе. Це може призвести до більш змістовного життя, зміцнити ваше почуття себе та покращити ваші стосунки з іншими.

Запитайте себе:

  • Що я можу дізнатись про різні культури?
  • Як я можу продовжити або покращити свою освіту?
  • Ця робота мене не задовольняє. Які я маю варіанти подальшого професійного руху?

Час від часу дозволяючи собі розслабитись, ваш мозок відпочиває перед наступним обсягом роботи.

Якщо ваша увага часто блукає, це може означати, що ви недостатньо розумово розслаблені. Тоді вам варто спробувати такі речі, як малювання, прогулянки на природі або короткий сон, щоб ваш мозок відпочив.

Поєднання фізичних та психічних потреб допоможуть вам стати кращим, знайти баланс між особистим життям та роботою, розвиватися без вигорання та стресу. А головне – врахування власних потреб допоможе вам навчитися піклуватися про себе та підтримувати себе навіть тоді, коли навколо немає рідних чи друзів.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Новини компаній
17:00, 7 листопада