Після того, як Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення відновити аукціони в електронній торговельній системі «Прозорро.Продажі» з червня цього року провели близько 400 аукціонів з реалізації активів банківських установ у ліквідації. З них майже 19% були успішними. Фонду вдалося заробити близько 750 мільйонів гривень.
За словами Олександра Кульчицького, директора департаменту консолідованого продажу активів Фонду, за цей час кількість оголошених аукціонів досягла показників, які були актуальні до початку повномасштабного вторгнення. З січня цього року й до 24 лютого у системі кожного дня відбувалося 6 аукціонів з реалізації банківських активів, над якими Фонд взяв управління. Станом на вересень кількість щоденних аукціонів збільшилася до 13. Конверсія також має гідні показники. Перші ж аукціони показали Фонду зацікавленість інвесторів та їхню готовність купувати.
Повною мірою аукціони з реалізації активів банківських установ у ліквідації відновилися у серпні. На той час після того, як передпродажна підготовка була завершена, на аукціони активно виставляли активи «МР Банку» та «Промінвестбанку». Національний банк України ухвалив рішення щодо їхньої ліквідації ще 26 лютого.
У торговельній системі «Прозорро.Продажі» з серпня провели близько 400 аукціонів. З них 72 були успішними. Загальна вартість банківських активів упродовж цього періоду становить майже 750 мільйонів гривень. Середня конверсія за всіма активами складає 88%, зокрема:
- конверсія від продажу нерухомості й ділянок землі склала 136%;
- конверсія від реалізації транспортних засобів становить 160%;
- рівень конверсії від продажу кредитів юридичних і фізосіб складає 23%.
Пан Кульчицький зазначає, що Фонд відмічає наявність високого попиту щодо нерухомого майна, яке перебуває на балансі банківських установ. Як і до повномасштабного вторгнення, більшу частину таких об’єктів вдається реалізувати з перших аукціонів зі збільшенням вартості. Також є попит на права вимоги за позиками, однак вони вважаються специфічними активами. Враховуючи сьогоденні умови, інвестори мають більшу кількість часу для того, щоб вивчити актив і сформувати свої пропозиції. Фонд має обмежені терміни на ліквідацію банківських установ, однак важливим є максимальне збільшення прибутку від реалізації, оскільки саме цими грошима Фонд буде розраховуватися з кредиторами банків.
Всі торги з реалізації активів банківських установ у ліквідації проводять в торговельній системі «Прозорро.Продажі».
Стати учасниками аукціонів можуть юридичні та фізособи, окрім громадян країни-агресорки та пов’язаних з нею осіб. Крім того, можливості взяти участь в аукціонах немає у позичальників і поручителів за кредитними угодами, що були виставлені на торги.
Коли на рахунки банківських установ надійдуть кошти від реалізації активів, вони будуть спрямовані на розрахунок з кредиторами.
Якщо Вас зацікавила інформація щодо продажу банківського майна пропонуємо Вам ознайомитись більш детально про механізм проведення електронних аукціонів на нашому сайті - https://ezakupivli.com.ua/rmb/realizatsiya-majna-bankiv-shho-likviduyutsya
Ще більше інформації про механізм проведення онлайн аукціонів читайте в нашому матеріалі - https://interfax.com.ua/news/press-release/769835.html
Переглянути всі аукціони з продажу банківського майна та багато інших пропозицій Ви можете на платформі EZakupivli https://ezakupivli.com.ua/auctions/ Дана платформа об’єднує всі аукціони Prozorro.Продажі та СЕТАМ.