Вибір твердопаливного котла залежить від ваших потреб, бюджету, а також умов експлуатації. Але, насамперед, слід визначиться, який вид твердого палива буде основним.

Найбільш популярним паливом, як за ціною, так і за доступністю в Україні є дрова. Дорожче вугілля вирізняється високою тепловіддачею, але не у всіх місцях є можливість його купити потрібної якості і в необхідній кількості. Що стосується пелет, то цей вид палива екологічний, зручний у застосуванні, але коштує дорожче за дрова і вугілля.

Не тільки від ціни залежить вибір палива. Також важливо врахувати технології, реалізовані в обладнанні. Вони можуть диктувати вимоги до якості сировини. Від виду і числа інноваційних рішень залежить на твердопаливні котли ціна.

Які технології використовують у сучасних твердопаливних котлах опалення

На ринку опалювального обладнання представлено моделі котлів із найрізноманітнішими функціями.

  • Можна купити традиційний котел шарового горіння. У класичних котлах паливо згорає знизу-вгору, потрібна регулярна його закладка.
  • У газогенераторних моделях реалізовано піролізні технології. Агрегат виділяє більше тепла завдяки вторинному згорянню газів. Він економічніший у роботі, але дорожчий за класичний котел.
  • Пелетний котел з автоматичною подачею пелет максимально зручний в експлуатації. Він потребує мінімальної участі оператора. Модель тривалого горіння може працювати понад 24 години на одній закладці палива. Це дороге обладнання, але воно популярне завдяки збільшенню тривалості роботи на одній закладці палива та ефективності.

Від чого ще залежить ціна котла опалення

Що вища потужність котла (кВт), то вища його ціна. Необхідну потужність споживач визначає площею приміщення, яке потрібно обігріти. Приблизна формула розрахунку:

  • 1 кВт потужності на кожні 10 м² будинку + запас у 10-20%.

Наприклад, для будинку 100 м², достатньо опалювального котла потужністю 11-12 кВт. Економічно не вигідно купувати котел більшої потужності, оскільки обладнання не буде використано на повну силу. Агрегат меншої потужності не впорається із завданням.

На вартість техніки впливають матеріали виготовлення. Чавунні котли довговічніші, але й дорожчі. Сталеві котли легші й дешевші, але менш стійкі до корозії.

Дорожчі моделі оснащені автоматичною подачею палива, мають систему регулювання горіння або віддаленого управління. Прості котли з ручним завантаженням коштують дешевше. Вбудовані теплообмінники, автоматичне очищення теплообмінника, резервуари для гарячої води або розширенні системи безпеки збільшують вартість.