• Головна
  • У Чорнобильській зоні декілька днів палає ліс: Чому виникла пожежа та яку небезпеку вона становить
пожежа в Чорнобилі
22:37, 8 квітня 2020 р.

У Чорнобильській зоні декілька днів палає ліс: Чому виникла пожежа та яку небезпеку вона становить

пожежа в Чорнобилі
У Чорнобильській зоні декілька днів палає ліс: Чому виникла пожежа та яку небезпеку вона становить

Спалювання листя та трави, яке вже стало традиційним навесні, призводить до масштабних пожеж та завдає значних збитків. При горінні виділяються небезпечні для здоров'я людини речовини, гинуть звірі та птахи. А масштабні пожежі надзвичайно важко ліквідувати.

У суботу, 4 квітня, у Чорнобильській зоні відчуження поблизу села Володимирівка Котовського лісництва виникла лісова пожежа, що охопила 20 гектарів лісу. 

За даними ДСНС, 4 квітня до гасіння пожежі залучено понад 90 вогнеборців та 18 одиниць техніки. Пізніше відправили ще 9 одиниць техніки та 40 рятувальників.

Швидко загасити пожежу не вдалося. Наступного дня пожежа в Чорнобильській зоні поширилася на територію понад 100 гектарів, а рівень радіації у центрі загоряння перевищив норму: показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14.

При цьому повідомлялося, що радіаційний фон у Києві та області після пожежі в Чорнобильській зоні станом на 5 квітня перебував у межах норми.

Станом на 7 квітня ліквідація пожежі тривала. Пожежа трав’яного настилу та лісової підстилки займала площу близько 10,5 га.

Станом на ранок 8 квітня в ДСНС повідомили про продовження роботи з ліквідації пожежі.

За фактом виникнення пожежі у Чорнобильській зоні відчуження співробітники Національної поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 245 ("Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу") КК України.

Пізніше виявили та затримали винуватця масштабної пожежі. Ним виявився 27-річний житель села Рагівка. Як пояснив молодик, задля забави в трьох місцях підпалив сміття та траву. Після чого вогонь вітром перекинуло далі, і він вже не зміг впоратися та загасити.

Вирішується питання щодо оголошення підозри зловмиснику.

Небезпека лісових пожеж у Чорнобильській зоні полягає у тому, що радіоактивні елементи, які містяться у лісовій підстилці, підіймаються в атмосферу і далі розносяться куди завгодно. Еколог Олександр Соколенко зауважив, що пожежа у Чорнобильській зоні відчуження була низовою та не такою небезпечною, як могла би бути. Проте пожежі у таких зонах є значно небезпечнішими.

Будьте в курсі подій разом з нами:https://www.4733.com.ua/

https://www.youtube.com/watch?v=MkE1T1LIKus

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...