розвиток альтернативної енергетики
10:09, 11 червня 2020 р.
У Смілі діє унікальне підприємство, аналогів якому в Україні ще немає
розвиток альтернативної енергетики
У Смілі ( по вул. Промислова буд 12Г) за назвою ПП Крео-енергія діє підприємство, аналогів якому в Україні до сих пір немає. Воно, спалюючи дерев’яні тріски, працює та виробляє теплову та електричну енергію. У Черкаській області також виробляють електроенергію з відходів сміттєзвалища. А от вітроенергетика у регіоні стоїть на «мертвому якорі».
Розвиток альтернативної енергетики у світі вже давно став однією із найбільш важливих напрямків діяльності. Адже світові поклади нафти, газу, кам’яного вугілля та інших корисних копалин далеко не безмежні. Тож, щоб уникнути енергетичної кризи, людство мусить шукати інші джерела енергії. І особливий інтерес у цьому сенсі становлять відновлювані джерела енергії: енергія Сонця, вітру, води, вироблення біопалива, біогазу тощо.
Понад 33% усіх потужностей у світі виробляють електроенергію саме із відновлюваних джерел, – повідомив сайт Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
«Країни, що повністю використовують потенціал відновлюваної енергетики, отримають низку соціально-економічних вигод, а також декарбонізацію своєї економіки. Тож «зелена» енергетика – один із незворотних курсів на енергетичну незалежність, яким вже давно рухаються провідні країни світу, і який обрала Україна на свою користь», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
У ногу з часом у сенсі розвитку альтернативної енергетики та втілення енергоефективних технологій намагається йти Сміла та інші регіони Черкаської області.
Про високу активність і темпи розвитку в області відновлюваної енергетики та впровадження енергоефективних технологій засвідчили у Департаменті інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА, у складі якої є сектор енергетики та енергоефективності.
На думку директора Департаменту Сергія Чубаня, розвиток даного напрямку у регіоні відбувається досить динамічно і має хороші перспективи.
– Лише з початку року на Черкащині відкрилось щонайменше чотири точки вироблення сонячної енергії. Порівняно висока перспективність напрямку спонукає до того, що найближчим часом на базі вказаного сектору буде створено відділ. А це дасть можливість залучити до роботи значно більшу кількість фахівців, – зазначив він.
Нещодавно на сайті Черкаської обласної державної адміністрації презентували інтерактивну карту «зелених» електростанцій, яку розробили фахівці сектору енергетики та енергоефективності.
«На карті можна знайти відмітки 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 19,08 МВт, 12 малих гідроелектростанцій загальною потужністю 6,37 МВт та 2 когенераційних установки на біопаливі та біогазі – 6,6 МВт. Крім того, відмічена найпотужніша сонячна електростанція, яку найближчим часом планується ввести в експлуатацію… Загалом в Черкаській області активно розвивається сфера альтернативної та відновлювальної енергетики. За останні півроку тут ввели в дію 5 сонячних електростанцій потужністю понад 13,2 МВт, що дало змогу збільшити загальну потужність більш ніж в 3 рази. На цих СЕС вже виробили 15,53 млн кВт год. Крім того, за цей період встановили 273 сонячних електростанції на дахах приватних домогосподарств. Таким чином їхня кількість збільшилась на 60 відсотків», – йдеться у повідомленні.
Тут можна ознайомитись з самою картою.
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
Спецтема
live comments feed...