лісгосп
12:41, 15 червня 2020 р.
Чим же насправді займаються смілянські лісівники?
лісгосп
Розповісти якомога більше про свою професійну діяльність та показати результати щоденної праці – ось основна мета виїзної зустрічі із громадськістю, яка відбулася на базі Будянського лісництва Смілянського лісгоспу. У ній взяли участь представники районної влади, громадських організацій, депутати, аграрії, підприємці, працівники Балаклеївської сільської ради, освіти та культури.
Разом із директором підприємства Юрієм Сегедою, головним лісничим Денисом Івлєвим та лісничим Будянського лісництва Віктором Харченком гості поринули у цікавий та пізнавальний екскурс, під час якого отримали чимало нової інформації та по-іншому відкрили для себе професію лісівника.
Присутні дізналися про основні напрямки роботи лісгоспу, його успіхи та проблеми. Ознайомилися із сучасним методом вирощування сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою – у касетах. Лісівники показали, як вирощуються сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою – спочатку у теплиці, де для них створені оптимальні умови з автоматизованим поливом, а потім крихітні деревця «переїжджають» у своїх касетах на відкрите повітря. Де адаптуються до зовнішніх кліматичних умов.
Переваги такого методу вирощування очевидні: після проростання сіянець не треба викопувати, обрізати корінь, у такий спосіб формується міцна коренева система, яка не пошкоджується при пересадці у відкритий ґрунт. Вирощений посадматеріал із ЗКС приживається практично стовідсотково, має сильнішу енергію росту, ніж лісові культури, створені звичайним способом. З неушкодженою кореневою системою при посадці рослина швидко набирає необхідні поживні речовини і в перші роки зростання дає максимальний приріст. Такі саджанці не бояться негативного впливу забур’янення та пригнічення другорядними деревними породами. Тож ще однією важливою перевагою є зменшення витрат на догляди за лісовими культурами. Загалом такі сіянці не потребують ручного догляду, їм достатньо механізованого – він проводить за допомогою культиватора із спеціальними дисками, які обробляють міжряддя, звільняючи крихітні культури від бур’янів.
Та, перш ніж потрапити у грунт і стати сіянцем, необхідно зібрати жолуді та зберегти їх. Лісівники розповіли гостям, що роблять вони це двома способами: засипають у траншеї з піском та закладають у холодильну камеру. А перед цим жолудь проходить свої традиційні підготовчі етапи: сортування, перевірку водою… Далі ж починається найцікавіше: ящики із жолудями опускають у саморобну діжку, де вода нагрівається до 39-41 градусів і… проварюють їх 2,5 години. Так звана термотерапія дозволяє звільнити насіння головної лісоутворюючої породи від грибків та інфекцій, але при цьому зберегти його посівну якість.
Лісівники провели майстер-клас, на якому продемонстрували в роботі основний інструмент для садіння сіянців – меч Колесова, однак вже модернізований та перероблений спеціально під діаметр касет, де зростає посадковий матеріал.
Гості також оглянули вольєр із дикими свинями, ознайомилися із різними видами рубок, дізналися про чіткий контроль та електронний облік деревини, побували на ділянках, де зростають лісові культури різного віку.
А на «десерт» лісівники підготували для учасників заходу поїздку до історичного місця, справжньої «родзинки» лісгоспу – відновленої нещодавно історичної вагової, де важили ліс понад століття тому…
-Смілянським лісівникам і справді є про що розповісти, і чим пишатися, - говорили гості на завершення, - це величезна і надзвичайно важка праця, котра потребує неймовірного терпіння та сил.
Дякували господарям за унікальну можливість побачити на власні очі, як створюється, росте і розвивається ліс, а також отримати незабутні враження від багатогранної діяльності лісівників.
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
Спецтема
live comments feed...