• Головна
  • Жорстокість - нова глобальна проблема людства
COVID-19
09:34, 18 червня 2020 р.

Жорстокість - нова глобальна проблема людства

COVID-19
Жорстокість - нова глобальна проблема людства

Студент-медик з Черкас Євген Верзун перехворів коронавірусом та зараз здає плазму крові для можливого створення ліків проти хвороби. Хлопець у такий спосіб хоче допомогти іншим людям, хоча сам зіштовхнувся з несприйняттям та жорстокістю. 

Євген з 2019 року працює в Третій міській лікарні, там хлопець і захворів на COVID-19 під час спалаху у квітні. Хлопець розповідає, що перебіг хвороби був майже без симптомів, із помітного - лише втрата смаку та запаху на 2 доби.

Жорстокість - нова глобальна проблема людства, фото-1

Фото та скріншоти з особистої сторінки Євгена Верзуна у Фейсбуці

- Коли я дізнався, що позитивний тест на коронавірус, у мене був шок. Я хвилювався більше не за себе, а за рідних. Я студент-медик, закінчую 4 курс. Під час карантину після кожного свого чергування їздив до батьків, от за них я найбільше і боявся, - каже Євген. 

Хлопець говорить, що реакція людей на його хворобу була різною. Були ті, що телефонували, підтримували морально, цікавилися самопочуттям і також хотіли допомогти, чим могли. Але так поводилися далеко не всі.

- Були й ті, хто розповсюджував чутки про те, що я перебуваю в реанімації в край важкому стані. В моєму селі, звідки я родом, навіть були жителі, які у Facebook створили пост, де просили про покарання для мене і спонукали до фізичної розправи, - розповідає студент. 

Коли захворів, Євген відразу повідомив батьків і тих, з ким контактував. Позитивними тести виявилися також у його мами та сестри.

- Тоді односельчани почали телефонувати в районний центр і повідомляти про те, що наша родина нібито порушує самоізоляцію. Хоча рідні просто працювали на городі, де в радіусі 200-300 метрів не було людей, - говорить хлопець. 

Сімейний лікар Євгена телефонував до нього за весь період хвороби тільки перші дві доби, тобто за наступні тестування хлопцеві довелося домовлятися самому. 

- Я залишився на самоізоляції в Черкасах, а лікар був у Богуславі. Мені телефонували звідти та розповідали, що мій сімейний лікар розголошував відомості про моє самопочуття, а також приписував ті симптоми, яких в мене не було. А головний лікар сімейної медицини в  Богуславі звинуватив мене в тому, що я приїхав до батьків і розповсюдив  COVID-19. Від простих людей я ще міг передбачити подібну поведінку, а от від медичного персоналу - ні. Оскільки я сам медик, то розумію, що ніхто не застрахований від цієї хвороби, - каже Євген.

Також цього року хлопець планує вступати до ЗВО і продовжуватиме кар’єру медика. 

- Мені завжди хотілося допомагати тим, хто цього потребує, от і вирішив здавати плазму. А кров ми з одногрупниками здавали і раніше, - говорить студент. 

    • Будьте в курсі подій разом з нами:
    • 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жорстокість хворі COVID-19
live comments feed...