торнадо
16:24, 29 липня 2020 р.
Близько години тому посеред Сміли жителі знімали на відео торнадо
торнадо
"Ще один день у 2020му..." Саме так підписане відео у інстаграмі СмілаНовини, яке шокувало жителів міста.
"АТБ на Богдана аномальна зона" - пишуть жителі міста у коментарях.
Насправді ж це пиловий смерч, або пиловий вихор.
Це нестандартне явище для Сміли, адже пилові смерчі характерні для пустельних регіонів і не мають прив’язки до ураганів або хмар. Самі по собі вони не несуть небезпеки, але у поєднанні з іншими природними або оточуючими їх факторами здатні привести до біди. У 2000 році в штаті Арізона (США) виник неймовірно потужний вихор (був класифікований за силою як торнадо), який привів до великих руйнувань.
Їх спостерігають на різних широтах в ясну і жарку погоду, коли земна поверхня сильно нагріта променями сонця. Висота такого вихору може досягати 1000 м, а діаметр становитиме в середньому близько 1 м. Час його життя становить не більше кількох хвилин, а внутрішня швидкість вітру досягає 70 км/год. Особливо великі пилові смерчі можуть розростатися до діаметра 90 м з силою вітру, яка доходить до 100 км/год. Життя такого вихору може тривати 20 хвилин. Залежно від своєї потужності смерч може захоплювати пил, але іноді здатний піднімати в повітря камені і інші не дуже великі предмети, переносячи їх на відстань близько 100 м. Цей вид смерчу також називають пиловим дияволом.
До кінця природа цього природного явища ще не вивчена, але найбільш ймовірною причиною завихрення стає дуже тепле повітря над поверхнею, який знаходиться в стані нестійкої рівноваги. При виникненні сприятливих умов він проривається через утримуючий його «шар» і починає підніматися. Виходячи вгору, перегріте повітря захоплює за собою повітря, що знаходиться на розриві «шару». У підсумку виникає ефект тяги в трубі з довільним напрямком обертання (на відміну від ураганних смерчів).
Будьте в курсі подій разом з нами: 4733
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
Спецтема
live comments feed...