11:34, 10 березня 2021 р.
В Україні стає все більше міст, які позбуваються газової залежності
У м. Білопілля на Сумщині модернізовано котельню: встановлено твердопаливний котел чеського виробництва потужністю 2 МВт. Про це сьогодні повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України на порталі Уряду.
Тепер котельня буде працювати на біомасі і забезпечувати теплопостачання міста.
Окрім цього, використання біомаси для генерації тепла означає ще цілу низку переваг для громад, а саме:
- зменшення залежності від газу та відповідно економія коштів, які тепер працюватимуть на місцеву економіку;
- ефективне використання місцевих видів палива;
- додаткові робочі місця (обслуговування котельні, збір і постачання сировини, суміжні галузі);
- податки до бюджету;
- дешевшу теплову енергію для населення та бюджетної сфери порівняно із тепловою енергією, виробленою з використанням газу;
- гарантоване теплопостачання навіть у разі відключення газу.
Такий біоенергетичний проект, впроваджений попри складнощі періоду пандемії, є прикладом для інших та має надихати громади активно розвивати біоенергетику за участю інвесторів.
На цьому наголосили під час запуску нового котла поважні гості: Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, представники чеських та словацьких компаній.
Монополізований сектор централізованого теплопостачання в Україні заходить в глухий кут. Він накопичує багатомільярдні борги і не здатен надати якісну послугу.
Відповідь на ці виклики є — зробити сектор теплопостачання конкурентним. Успішні практики таких змін є у найближчих сусідів України.
Одним з найяскравіших є приклад Литви, якій за десять років вдалося позбутися залежності від "Газпрому" і перейти до використання альтернативних джерел енергії, в першу чергу — біомаси, якою покривають там 80% потреб у тепловій енергії. Частка газу у 2020 році там становить лише 19%.
При цьому постачальники тепла, що володіють газовими і біомасовими котельнями, користуються одними мережами. Це стало можливим завдяки залученню приватних інвесторів у сектор центрального теплопостачання та послідовній державній політиці, яка стимулює перебудову комунального сектору.
Іншим прикладом є Данія. Там тарифи відображають не тип палива, а витрати. Багато компаній використовують кілька видів палива чи технологій, тому такого поняття як тариф на теплову енергію з конкретного виду палива там не існує.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
Спецтема
live comments feed...