11:32, 10 травня 2021 р.

Удари з любов'ю

Удари з любов'ю

Вона стояла навпроти надщербнутого люстерка і старанно намагалася накласти макіяж, тональний ніяк не хотів замальовувати темно-сині гематоми, як докази кохання її співмешканця, під повними відчаю очима. Руки підступно трусилися, в горлі кормом стояли біль, образа і страх, тваринний гидкий страх. Вона не любила його, не хотіла, не бажала, вона шалено боялася, боялася уже не за себе, за рідних, за близьких, за дітей. Він тримав її за горло, а вона вже не намагалася вхопити ні каплі повітря, в її очах клеймом відбилося шевеління його уст "якщо ти підеш, я убю всих, всих хто тобі дорогий, ти сама винна, ти винна в тому що я такий, ти мене провокуєш"...

-Ей жінко, ти скоро.

Його голос, лезом по душі, повернув її в реальність. Вона наклала на обличчі грим щасливої сім'ї, видавила відрепитирувану роками посмішку і промовила.

-Так, коханий. Хвилинку. Ти іди а я зараз.

В голові пульсувало зі скаженим ритмом "так жити не можна, так жити не можна, так жити не можна".

Вона сотні разів писала заяви до поліції, але все байдуже. Сім'я, самі розберуться, ну не вбив же.

Цей раз був останній, вона впевнено набрала номер, повідомила, що її намагаються вбити, переслала відео вчорашнього "виховання неслухняної дружини" і поклала трубку. 

Дістала з шафи старий батькових револьвер у пустила собі пулю у висок. Вона стала вільною, вона сама себе врятувала. Його посадили за знущання і доведення до самогубства. Родина і друзі робили широкі очі і прикривали свою байдужість незнанням.

Життя продовжувалося і йшло далі, її могила заростала васильками, а її історія повторювалася знову і знову, але вже в інших родинах...

З початку року в Україні уже зареєстрували понад 700 звернень з приводу насилля у сім'ї. Це лише ті, хто звернулися. За даними Мінсоцполітики, щороку від домашнього насильства в Україні потерпає близько 100 тисяч людей, 90% з цього числа – жінки.

За наведеними раніше даними Фонду ООН у галузі народонаселення, від насильства (фізичного і сексуального) в Україні щороку страждають 1,1 мільйона жінок.

11 січня 2019 року з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, що посилюють відповідальність за сексуальне та домашнє насильство. Тепер закон чітко визначає базові поняття Кримінального кодексу, пов’язані із сексуальними злочинами, а також чітко визначає покарання за них.

Завдання суспільства звертати увагу на тих хто поруч, на тих хто потребує допомоги. Під гнітом страху та маніпуляцій вони часто не в змозі себе захистити. Не будьмо байдужими!

(Історія створена як приклад домашнього насильства і скомпонована на базі анонімних зізнань жінок, що від нього постраждали).

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#насильство сімя жертва порятунок закон
live comments feed...