06:49, 21 травня 2021 р.

Герої не вмирають

Герої не вмирають

Сьогоднішня дата є важливою для Української історії та журналістики. Саме цього дня 1969 року народився відомий український журналіст грузинського походження, Георгій Гонгадзе.

Він був цілеспрямованою та надхненною людиною. Мати українка і тато грузин влили в його кров любов до обох цих країн.  За відданість Грузії і боротьбі за її свободу був тяжко пораненим, а за боротьбу за правду в Україні жорстоко вбитий.

Громадська діяльність журналіста була яскравою та відданою. 

Також він створив документальні фільми «Біль землі» (1993), «Тіні війни» (1994), «Колиска» (1995), «Охоронці мрії» (1996) (деякі з них у той час демонструвалися в ефірі Українського телебачення).

З 1 жовтня 1999 р. (під час президентської виборчої кампанії) почав вести щоденну інформаційну програму «Перший тур з Георгієм Гонгадзе» у прямому ефірі радіостанції «Континент». Після виходу програми в ефір почалися телефонні дзвінки з погрозами.

Згодом в інтернеті з'явилося видання "Українська правда", заснував та редагував яку сам Георгій Гонгадзе. Серед безлічі інших статей, видання також публікувало скандальні матеріали  на рахунок колишнього президента України Леоніда Кучми.

"Касетний скандал" є одним з найгучніших кримінальних справ у сучасній Україні. Зникнення та вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за кордоном. Так, в Україні із акцій протесту проти зникнення та вбивства Георгія почались широкомасштабні протестні дії, відомі під назвою Україна без Кучми. Протестувальники звинувачували тодішнього президента Леоніда Кучму та його найближче оточення у зникненні журналіста і вимагали відставки Кучми та його найближчого оточення.

2 листопада 2000 року в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердили, що знайдений труп - це тіло Гонгадзе. Однак, лише у лютому 2001 року Генеральна прокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею «Навмисне вбивство», а у вересні 2002 року визнала, що знайдене в Таращанському лісі тіло належить Гонгадзе.

Герої не вмирають, фото-1

Майже через вісім років після зникнення журналіста, 15 березня 2008 року, Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

Гонгадзе посмертно присвоєно звання Героя України.

БУДЬТЕ В РИТМІ ПОДІЙ РАЗОМ З НАМИ: САЙТ МІСТА СМІЛИ 4733

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гонгадзе георгій річниця
live comments feed...